poniedziałek, 11 sierpnia 2014

CO ROBIĄ MYSZY W DZIEŃ?


www.jestemnaptak.pl
 
Miała być dziś druga część wyprawki, ale dziś jest dzień z cyklu: "nie rób, nie dotykaj, nie mrugaj, nie oddychaj", czyli najlepiej się połóż i nie wyścibiaj nosa spod kołdry, bo krzywdę sobie zrobisz.

Zaczęło się w nocy. Jak człowiek spać nie może, to nagle wszystkie zmysły mu się wyostrzają. Słyszę, że dzieją się jakieś inne odgłosy niż zwykle, myślę sobie: jakieś żyjątko na dworze sobie biega, ale za chwilę znowu. Tak jakby coś usiłowało przesunąć moją piłkę do ćwiczeń! Bez soczewek kobieta ślepa jak kret, ale ostro wzrok wytęża i widzi, że coś tam pod tymi drzwiami tarasowymi wędruje. Godzina 04:02 nie wytrzymałam i zaświeciłam światło. P. się zerwał jak poparzony, nad głową widziałam już tę chmurkę WTF?! Mówię, że coś nam biega za zasłoną. No więc P. niewiele myśląc złapał za zasłonę, a tam coś sporego, czarnego śmignęło Bóg raczy wiedzieć dokąd. Siedzę przez chwilę w szoku, On obok. Już zdążył miotłę przynieść, ale nic z tego - nie widać nieproszonego gościa.
Ja: -Ty jutro uciekniesz do pracy, a ja będę się bała. Skąd wiesz, że to mysz?
P.: - A co tak szybko biega, żaba?

(Myślę, w tle coś chrobocze)

Ja: - A co robią myszy w dzień?
P.: - ...czytają.

(Spazamatyczny śmiech mnie ogarnął, łzy popłynęły, chichot nieokiełznany)

P.: - No Mycha, biegają, jedzą i srają - takie życie. Zgaś w końcu to światło, na otwartej przestrzeni i tak nie mamy z nią szans.

Kocham mojego Małża za to, że mnie nie zabił i poluje ze mną na myszy kiedy za dwie godziny musi iść do pracy:) Ale jeszcze bardziej za to, że po tym wszystkim nic nie powiedział, jak wyprałam mu dziś firmowy telefon i przypaliłam garnek z burakami na obiad...


Zapraszam Was na świeżutki fanpage! Jeszcze go nie do końca ogarniam, ale klikać już można :)

11 komentarzy:

 1. Ale się uśmiałam :D. Masz bardzo dowcipnego Męża :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj mężowie bywają bardzo dowcipni:) Powiem tak: gdyby nie potrafili wybaczyć nam takich "małych" przewinien na pewno nie byliby naszymi mężczyznami - są na to skazani ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. PS: strasznie podoba mi się Twój szablon Bloga - sama go tworzyłaś ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, szablon jest mój, ale na bazie tego najprostszego z bloggera.

   Usuń
 4. Hihi...rozbawiłaś mnie tym postem ;-)...i ja miałam podobną przygodę...tylko, że myszka była młoda i daliśmy radę ;-). Dobrego dnia dla Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Nam jakiś czas temu wpadł przez okno nietoperz :D Nie wychyliłam nosa spod kołdry ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. oj Ewcia widzę że sezon na myszki trwa bo u nast też polowanko;-)
  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 7. O rety! Ja to bym chyba pisku narobiła w nocy, na całe osiedle :D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Hahaha;D
  Ja też kiedyś męża w nocy obudziłam, bo coś chrobotało za szafką i tłumaczę mu takiemu zaspanemu, nie za bardzo wiedzącemu o co chodzi, że to chyba mysz, na co on kucnął na łóżku i konspiracyjnym szeptem oznajmił myszy "SIOOOO!"
  Zdaje się, że go nie posłuchała;)

  OdpowiedzUsuń